Jak zrobić schody półkowe

Aby zrobić schody półkowe, możesz użyć taniego gatunku płyty wiórowej, którą możesz pomalować, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd. Pamiętaj jednak, aby wybrać klej odporny na działanie wody, ponieważ płyta wiórowa będzie wchłaniać wilgoć. Aby zbudować solidne schody półkowe, można również kupić sklejkę CDX, niedrogi gatunek sklejki, który jest przeznaczony do poszycia zewnętrznego. Po zebraniu niezbędnych narzędzi, zmierz nachylenie schodów i przygotuj miejsce pracy.

Pływające półki

Jeśli szukasz nowego sposobu na udekorowanie domu, powinieneś rozważyć zainstalowanie pływających półek na swoich schodach. Pływające półki są niezwykle wszechstronne i mogą być świetnym sposobem na dodanie większej ilości miejsca do przechowywania. Poza tym, wyglądają również świetnie. Ten projekt autorstwa @ourmodernbrick da Ci kilka pomysłów. Oto kilka sposobów, aby zainstalować je w swoim domu. Oto kilka łatwych i opłacalnych sposobów na dodanie półek do klatki schodowej.

Zacznij od cięcia desek 1×8 do pożądanej długości. Następnie wyciąć 1×2 kawałki dla przednich i bocznych kawałków. Następnie nałóż klej do drewna na przednie i boczne elementy. Wkręć ćwierć-calowe wkręty do drewna przez dłuższe i krótsze kawałki 1×2. Kiedy klej do drewna jest suchy, przykręć kawałki razem za pomocą śrub. Gdy dwa-by-dwa kawałki są klejone i przykręcone w miejscu, dołączyć knagę do dolnej części półki.

Pływające półki to świetny sposób na wyświetlanie sztuki lub przedmiotów. Ten projekt zajmuje bardzo mało miejsca, więc są świetnym sposobem na stworzenie minimalistycznego wyglądu. Prosta drewniana pływająca półka jest świetną alternatywą dla szafki. Ten styl zapewnia również schludny i pozbawiony bałaganu wygląd, ponieważ nie ma widocznych podpór. I w przeciwieństwie do tradycyjnych szafek, są łatwe w instalacji i zajmują niewiele miejsca.

Półki ze stałym wspornikiem

Aby zainstalować półki ze stałym wspornikiem na swoich schodach, najpierw musisz upewnić się, że ściana jest płaska i równa. Upewnij się, że półki są równe, przesuwając je w górę i w dół. Jeśli masz ścianę z cegły, powinieneś użyć plastikowych korków ściennych do zabezpieczenia śrub. Przed zainstalowaniem półek należy wywiercić otwory w ścianie za pomocą wiertła murarskiego. Pamiętaj, aby sprawdzić instrukcje producenta. Jeśli potrzebujesz pomocy, użyj pomocnika lub zmierz dokładnie.

Po określeniu wysokości ćwieków ściennych, nadszedł czas, aby zainstalować półki. Aby to zrobić, musisz najpierw zaznaczyć, gdzie chcesz zamontować swoje wsporniki półek. Możesz użyć poziomicy, aby określić dokładną wysokość stadnin. Można również użyć drutu z wieszaka na płaszcze, aby zaznaczyć miejsce otworu pilotażowego. Po zaznaczeniu rozmieszczenia wsporników półek, należy sprawdzić ich orientację. Jeśli nie są one równe, być może trzeba będzie wywiercić nowy otwór pilotażowy.

Instalacja pływających półek jest również możliwa przy użyciu stałych wsporników. Jeśli jednak nie masz wiertarki, nadal możesz je zainstalować. Tylko pamiętaj, że nie siedzą równo ze ścianą i będą wymagać bardziej wytrzymałego mocowania. Jeśli zamierzasz używać ciężkich przedmiotów lub grubych półek, możesz również zainstalować wsporniki o dużej wytrzymałości. Alternatywnie, możesz użyć haków lub paneli, aby stworzyć swój własny system przechowywania.

Przesuwne szuflady

Pierwszy, wymodeluj przestrzeń dla szuflady. Możesz użyć programu Sketchup lub narysować swój projekt bezpośrednio na sklejce. Następnie za pomocą ołówka i papieru zaznacz wymiary boków każdej szuflady. Boki powinny mieć dokładnie taką samą szerokość i wysokość jak otwór na schody. Używając kleju do drewna, przymocuj trzy deski do siebie, wyrównując je na końcach. Upewnij się, że narożniki są kwadratowe. Następnie wyciąć mały prostokąt ze sklejki 1″ x 4″.

Możesz uzyskać plan wykonania własnych schodów z przesuwną półką szufladową ze strony internetowej Mollema. Plan ten zawiera instrukcje krok po kroku i szkicowane rysunki. Wymiary każdego otworu czołowego na schodach będą zawarte w planie. Gdy ty kończysz krok, ty możesz kleić lub gwoździować oblicze szuflady na schodach. Jeśli zdecydujesz się na tę trasę, będziesz chciał zmierzyć i zaznaczyć boki każdego schodów przed zainstalowaniem ramy.

Po wycięciu przedniego panelu szuflady, będziesz chciał go przykleić na stronie, która wystaje. Możesz użyć odrobiny gorącego kleju lub wosku świecy, aby zabezpieczyć przedni panel szuflady do schodów. Pozwoli to zachować elegancki wygląd przez najbliższe lata. Możesz również użyć kawałka wstępnie zagruntowanej płyty MDF do przedniego panelu, który ma ładne wykończenie. Następnie, wyciąć kawałek MDF, aby dopasować szerokość i długość kroku.

Półki obudowane

Jednym ze sposobów dodania przechowywania do schodów jest użycie półek obudowanych. Te są idealne dla pod schodami ponieważ mogą pomieścić nawet największe książki. Podwójne drzwiowe gabinety maksymalizują użycie przestrzeni i dodają rocznik styl. Drzwi powinny być wykonane z desek, aby przywołać wygląd sufitów pokrytych drewnem, a nawet mogą mieć szklane gałki, aby dodać styl vintage. Upewnij się, że dokładnie zmierzysz przestrzeń przed rozpoczęciem projektu.

Możesz stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania, budując ścianę u podstawy schodów. Wbudowana półka może przechowywać książki i zabawki. Może również służyć jako obszar do wyświetlania kolekcjonerskich przedmiotów. Innym świetnym zastosowaniem schodów jest dodatkowe miejsce do przechowywania dla Twojego zwierzaka. Jeśli Twój pies jest zbyt duży na schody, możesz zbudować dla niego przestronną budę. Pozwoli to zaoszczędzić cenne miejsce w domu i sprawi, że schody będą wyglądać bardziej elegancko.

Aby zbudować ramę szuflady na schody, zmierz rozmiar otworu na schody. Powinieneś zmierzyć szerokość otworu schodowego plus cztery cale. Gdy znasz już rozmiar otworu na schody, możesz przyciąć sklejkę. Następnie można dołączyć trzy deski, jeden na raz, za pomocą kleju do drewna. Upewnij się, że wyśrodkujesz każdą z nich idealnie i wytniesz resztę, aby pasowała do ramy. Gdy już to zrobisz, będziesz miał piękne schody!

Półki zakrzywione

Gdy budujesz schody, możesz rozważyć dodanie półek zakrzywionych. Stopnie schodów sprawiają, że dla doskonałych półek, ponieważ są grube i stabilne, i są zwykle wykonane z litego dębu lub innego gęstego drewna twardego. Możesz użyć tego materiału, aby zbudować zakrzywione półki w różnych stylach, od prostych do ozdobnych. Istnieje kilka sposobów na wykończenie drewna, aby uzyskać klasyczny wygląd. Ty możesz albo bejcować je lub stosować lakier do it.

Aby dodać więcej magazynu do twój klatki schodowej, ty możesz dodawać zakrzywione półki z corbels dołączać do ściany. Zewnętrzne kształty corbels pasują do kształtu schodów doskonale. Wtedy, używa one pokazywać twój ulubionych książki, rośliny, lub innych rzeczy. Oprócz tego, że służą jako użyteczne miejsce przechowywania, te półki schodowe mogą być również oświetlone. Tak więc, bez względu na to, jaki rodzaj schodów masz, na pewno znajdziesz rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojego gustu.

Niektóre schody mają eklektyczne projekty, które dobrze dostosowują się do przestrzeni i służą celowi schodów. Jednym z takich projektów są schody pływające, świetny towarzysz półek na książki i przyjemna wizualnie opcja. Te schody są wyjątkowe wśród prostych schodów w tym, że mają półki, które kontynuują się w górę, dostępne tylko od góry. Wybór odpowiedniego stylu będzie świetnym sposobem na zmaksymalizowanie przestrzeni twoich schodów i dodanie unikalnego dotyku.

Wyciągane półki

Schody półkowe z wyciąganymi półkami sprawiają, że dostęp do klatki schodowej jest łatwy. Są one świetne do przechowywania garnków i patelni w kuchni lub w szafie. Te wysuwane półki są zbudowane z Brzozy Bałtyckiej i posiadają melaminowe dno. Możesz również zamówić zestaw, który zawiera wsporniki montażowe do półek. Te wsporniki montują do podłogi szafki kuchennej lub pełnej głębokości półki.

Przy określaniu rozmiaru twojej wysuwanej półki, najpierw zmierz szerokość otworu. Jeśli otwór ma 25 cali szerokości, wybierz półkę, która mierzy 24″ szerokości. Aby uniknąć półek od wystających z otworu, pozwól na dodatkowy cal dla prowadnic. Rozważ również głębokość otworu, aby określić, jak grube muszą być przekładki. Jeśli otwór jest węższy niż 24 cale, użyj półki dla swoich półek.

Po wybraniu rozmiaru i stylu wysuwanej półki, należy zainstalować szynę ślizgową. Kolejnym krokiem jest przymocowanie półki do wsporników. Pierwszy krok polega na zainstalowaniu wysuwanej półki na przedniej stronie szafki, a drugi na zainstalowaniu drugiej szyny przesuwnej. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Montaż półek wysuwanych jest prosty, ale wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Upewnij się, że wsporniki są ustawione pod kątem 45 stopni.

Jak zrobić schody półkowe

Aby zrobić schody półkowe, możesz użyć taniego gatunku płyty wiórowej, którą możesz pomalować, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd. Pamiętaj jednak, aby wybrać klej odporny na wodę, ponieważ płyta wiórowa będzie wchłaniać wilgoć. Aby zbudować solidne schody półkowe, można również kupić sklejkę CDX, niedrogi gatunek sklejki, który jest przeznaczony do poszycia zewnętrznego. Po zebraniu niezbędnych narzędzi, zmierz nachylenie schodów i przygotuj miejsce pracy.

Pływające półki

Jeśli szukasz nowego sposobu na udekorowanie domu, powinieneś rozważyć zainstalowanie pływających półek na swoich schodach. Pływające półki są niezwykle wszechstronne i mogą być świetnym sposobem na dodanie większej ilości miejsca do przechowywania. Poza tym, wyglądają również świetnie. Ten projekt autorstwa @ourmodernbrick da Ci kilka pomysłów. Oto kilka sposobów, aby zainstalować je w swoim domu. Oto kilka łatwych i opłacalnych sposobów na dodanie półek do klatki schodowej.

Zacznij od cięcia desek 1×8 do pożądanej długości. Następnie wyciąć 1×2 kawałki dla przednich i bocznych kawałków. Następnie nałóż klej do drewna na przednie i boczne elementy. Wkręć ćwierć-calowe wkręty do drewna przez dłuższe i krótsze kawałki 1×2. Kiedy klej do drewna jest suchy, przykręć kawałki razem za pomocą śrub. Gdy dwa-by-dwa kawałki są klejone i przykręcone w miejscu, dołączyć knagę do dolnej części półki.

Pływające półki to świetny sposób na wyświetlanie sztuki lub przedmiotów. Ten projekt zajmuje bardzo mało miejsca, więc są świetnym sposobem na stworzenie minimalistycznego wyglądu. Prosta drewniana pływająca półka jest świetną alternatywą dla szafki. Ten styl zapewnia również schludny i pozbawiony bałaganu wygląd, ponieważ nie ma widocznych podpór. I w przeciwieństwie do tradycyjnych szafek, są łatwe w instalacji i zajmują niewiele miejsca.

Półki ze stałym wspornikiem

Aby zainstalować półki ze stałym wspornikiem na swoich schodach, najpierw musisz upewnić się, że ściana jest płaska i równa. Upewnij się, że półki są równe, przesuwając je w górę i w dół. Jeśli masz ścianę z cegły, powinieneś użyć plastikowych korków ściennych do zabezpieczenia śrub. Przed zainstalowaniem półek należy wywiercić otwory w ścianie za pomocą wiertła murarskiego. Pamiętaj, aby sprawdzić instrukcje producenta. Jeśli potrzebujesz pomocy, użyj pomocnika lub zmierz dokładnie.

Po określeniu wysokości ćwieków ściennych, nadszedł czas, aby zainstalować półki. Aby to zrobić, musisz najpierw zaznaczyć, gdzie chcesz zamontować swoje wsporniki półek. Możesz użyć poziomicy, aby określić dokładną wysokość stadnin. Można również użyć drutu z wieszaka na płaszcze, aby zaznaczyć miejsce otworu pilotażowego. Po zaznaczeniu rozmieszczenia wsporników półek, należy sprawdzić ich orientację. Jeśli nie są one równe, być może trzeba będzie wywiercić nowy otwór pilotażowy.

Instalacja pływających półek jest również możliwa przy użyciu stałych wsporników. Jeśli jednak nie masz wiertarki, nadal możesz je zainstalować. Tylko pamiętaj, że nie siedzą równo ze ścianą i będą wymagać bardziej wytrzymałego mocowania. Jeśli zamierzasz używać ciężkich przedmiotów lub grubych półek, możesz również zainstalować wsporniki o dużej wytrzymałości. Alternatywnie, możesz użyć haków lub paneli, aby stworzyć swój własny system przechowywania.

Przesuwne szuflady

Pierwszy, wymodeluj przestrzeń dla szuflady. Możesz użyć programu Sketchup lub narysować swój projekt bezpośrednio na sklejce. Następnie za pomocą ołówka i papieru zaznacz wymiary boków każdej szuflady. Boki powinny mieć dokładnie taką samą szerokość i wysokość jak otwór na schody. Używając kleju do drewna, przymocuj trzy deski do siebie, wyrównując je na końcach. Upewnij się, że narożniki są kwadratowe. Następnie wyciąć mały prostokąt ze sklejki 1″ x 4″.

Możesz uzyskać plan wykonania własnych schodów z przesuwną półką szufladową ze strony internetowej Mollema. Plan ten zawiera instrukcje krok po kroku i szkicowane rysunki. Wymiary każdego otworu czołowego na schodach będą zawarte w planie. Gdy ty kończysz krok, ty możesz kleić lub gwoździować oblicze szuflady na schodach. Jeśli zdecydujesz się na tę trasę, będziesz chciał zmierzyć i zaznaczyć boki każdego schodów przed zainstalowaniem ramy.

Po wycięciu przedniego panelu szuflady, będziesz chciał go przykleić na stronie, która wystaje. Możesz użyć odrobiny gorącego kleju lub wosku świecy, aby zabezpieczyć przedni panel szuflady do schodów. Pozwoli to zachować elegancki wygląd przez najbliższe lata. Możesz również użyć kawałka wstępnie zagruntowanej płyty MDF do przedniego panelu, który ma ładne wykończenie. Następnie, wyciąć kawałek MDF, aby dopasować szerokość i długość kroku.

Półki obudowane

Jednym ze sposobów dodania przechowywania do schodów jest użycie półek obudowanych. Te są idealne dla pod schodami ponieważ mogą pomieścić nawet największe książki. Podwójne drzwiowe gabinety maksymalizują użycie przestrzeni i dodają rocznik styl. Drzwi powinny być wykonane z desek, aby przywołać wygląd sufitów pokrytych drewnem, a nawet mogą mieć szklane gałki, aby dodać styl vintage. Upewnij się, że dokładnie zmierzysz przestrzeń przed rozpoczęciem projektu.

Możesz stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania, budując ścianę u podstawy schodów. Wbudowana półka może przechowywać książki i zabawki. Może również służyć jako obszar do wyświetlania kolekcjonerskich przedmiotów. Innym świetnym zastosowaniem schodów jest dodatkowe miejsce do przechowywania dla Twojego zwierzaka. Jeśli Twój pies jest zbyt duży na schody, możesz zbudować dla niego przestronną budę. Pozwoli to zaoszczędzić cenne miejsce w domu i sprawi, że schody będą wyglądać bardziej elegancko.

Aby zbudować ramę szuflady na schody, zmierz rozmiar otworu na schody. Powinieneś zmierzyć szerokość otworu schodowego plus cztery cale. Gdy znasz już rozmiar otworu na schody, możesz przyciąć sklejkę. Następnie można dołączyć trzy deski, jeden na raz, za pomocą kleju do drewna. Upewnij się, że wyśrodkujesz każdą z nich idealnie i wytniesz resztę, aby pasowała do ramy. Gdy już to zrobisz, będziesz miał piękne schody!

Półki zakrzywione

Gdy budujesz schody, możesz rozważyć dodanie półek zakrzywionych. Stopnie schodów sprawiają, że dla doskonałych półek, ponieważ są grube i stabilne, i są zwykle wykonane z litego dębu lub innego gęstego drewna twardego. Możesz użyć tego materiału, aby zbudować zakrzywione półki w różnych stylach, od prostych do ozdobnych. Istnieje kilka sposobów na wykończenie drewna, aby uzyskać klasyczny wygląd. Ty możesz albo bejcować je lub stosować lakier do it.

Aby dodać więcej magazynu do twój klatki schodowej, ty możesz dodawać zakrzywione półki z corbels dołączać do ściany. Zewnętrzne kształty corbels pasują do kształtu schodów doskonale. Wtedy, używa one pokazywać twój ulubionych książki, rośliny, lub innych rzeczy. Oprócz tego, że służą jako użyteczne miejsce przechowywania, te półki schodowe mogą być również oświetlone. Tak więc, bez względu na to, jaki rodzaj schodów masz, na pewno znajdziesz rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojego gustu.

Niektóre schody mają eklektyczne projekty, które dobrze dostosowują się do przestrzeni i służą celowi schodów. Jednym z takich projektów są schody pływające, świetny towarzysz półek na książki i przyjemna wizualnie opcja. Te schody są wyjątkowe wśród prostych schodów w tym, że mają półki, które kontynuują się w górę, dostępne tylko od góry. Wybór odpowiedniego stylu będzie świetnym sposobem na zmaksymalizowanie przestrzeni twoich schodów i dodanie unikalnego dotyku.

Wyciągane półki

Schody półkowe z wyciąganymi półkami sprawiają, że dostęp do klatki schodowej jest łatwy. Są one świetne do przechowywania garnków i patelni w kuchni lub w szafie. Te wysuwane półki są zbudowane z Brzozy Bałtyckiej i posiadają melaminowe dno. Możesz również zamówić zestaw, który zawiera wsporniki montażowe do półek. Te wsporniki montują do podłogi szafki kuchennej lub pełnej głębokości półki.

Przy określaniu rozmiaru twojej wysuwanej półki, najpierw zmierz szerokość otworu. Jeśli otwór ma 25 cali szerokości, wybierz półkę, która mierzy 24″ szerokości. Aby uniknąć półek od wystających z otworu, pozwól na dodatkowy cal dla prowadnic. Rozważ również głębokość otworu, aby określić, jak grube muszą być przekładki. Jeśli otwór jest węższy niż 24 cale, użyj półki dla swoich półek.

Po wybraniu rozmiaru i stylu wysuwanej półki, należy zainstalować szynę ślizgową. Kolejnym krokiem jest przymocowanie półki do wsporników. Pierwszy krok polega na zainstalowaniu wysuwanej półki na przedniej stronie szafki, a drugi na zainstalowaniu drugiej szyny przesuwnej. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Montaż półek wysuwanych jest prosty, ale wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Upewnij się, że wsporniki są ustawione pod kątem 45 stopni.

Jak zrobić schody półkowe

Aby zrobić schody półkowe, możesz użyć taniego gatunku płyty wiórowej, którą możesz pomalować, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd. Pamiętaj jednak, aby wybrać klej odporny na wodę, ponieważ płyta wiórowa będzie wchłaniać wilgoć. Aby zbudować solidne schody półkowe, można również kupić sklejkę CDX, niedrogi gatunek sklejki, który jest przeznaczony do poszycia zewnętrznego. Po zebraniu niezbędnych narzędzi, zmierz nachylenie schodów i przygotuj miejsce pracy.

Pływające półki

Jeśli szukasz nowego sposobu na udekorowanie domu, powinieneś rozważyć zainstalowanie pływających półek na swoich schodach. Pływające półki są niezwykle wszechstronne i mogą być świetnym sposobem na dodanie większej ilości miejsca do przechowywania. Poza tym, wyglądają również świetnie. Ten projekt autorstwa @ourmodernbrick da Ci kilka pomysłów. Oto kilka sposobów, aby zainstalować je w swoim domu. Oto kilka łatwych i opłacalnych sposobów na dodanie półek do klatki schodowej.

Zacznij od cięcia desek 1×8 do pożądanej długości. Następnie wyciąć 1×2 kawałki dla przednich i bocznych kawałków. Następnie nałóż klej do drewna na przednie i boczne elementy. Wkręć ćwierć-calowe wkręty do drewna przez dłuższe i krótsze kawałki 1×2. Kiedy klej do drewna jest suchy, przykręć kawałki razem za pomocą śrub. Gdy dwa-by-dwa kawałki są klejone i przykręcone w miejscu, dołączyć knagę do dolnej części półki.

Pływające półki to świetny sposób na wyświetlanie sztuki lub przedmiotów. Ten projekt zajmuje bardzo mało miejsca, więc są świetnym sposobem na stworzenie minimalistycznego wyglądu. Prosta drewniana pływająca półka jest świetną alternatywą dla szafki. Ten styl zapewnia również schludny i pozbawiony bałaganu wygląd, ponieważ nie ma widocznych podpór. I w przeciwieństwie do tradycyjnych szafek, są łatwe w instalacji i zajmują niewiele miejsca.

Półki ze stałym wspornikiem

Aby zainstalować półki ze stałym wspornikiem na swoich schodach, najpierw musisz upewnić się, że ściana jest płaska i równa. Upewnij się, że półki są równe, przesuwając je w górę i w dół. Jeśli masz ścianę z cegły, powinieneś użyć plastikowych korków ściennych do zabezpieczenia śrub. Przed zainstalowaniem półek należy wywiercić otwory w ścianie za pomocą wiertła murarskiego. Pamiętaj, aby sprawdzić instrukcje producenta. Jeśli potrzebujesz pomocy, użyj pomocnika lub zmierz dokładnie.

Po określeniu wysokości ćwieków ściennych, nadszedł czas, aby zainstalować półki. Aby to zrobić, musisz najpierw zaznaczyć, gdzie chcesz zamontować swoje wsporniki półek. Możesz użyć poziomicy, aby określić dokładną wysokość stadnin. Można również użyć drutu z wieszaka na płaszcze, aby zaznaczyć miejsce otworu pilotażowego. Po zaznaczeniu rozmieszczenia wsporników półek, należy sprawdzić ich orientację. Jeśli nie są one równe, być może trzeba będzie wywiercić nowy otwór pilotażowy.

Instalacja pływających półek jest również możliwa przy użyciu stałych wsporników. Jeśli jednak nie masz wiertarki, nadal możesz je zainstalować. Tylko pamiętaj, że nie siedzą równo ze ścianą i będą wymagać bardziej wytrzymałego mocowania. Jeśli zamierzasz używać ciężkich przedmiotów lub grubych półek, możesz również zainstalować wsporniki o dużej wytrzymałości. Alternatywnie, możesz użyć haków lub paneli, aby stworzyć swój własny system przechowywania.

Przesuwne szuflady

Pierwszy, wymodeluj przestrzeń dla szuflady. Możesz użyć programu Sketchup lub narysować swój projekt bezpośrednio na sklejce. Następnie za pomocą ołówka i papieru zaznacz wymiary boków każdej szuflady. Boki powinny mieć dokładnie taką samą szerokość i wysokość jak otwór na schody. Używając kleju do drewna, przymocuj trzy deski do siebie, wyrównując je na końcach. Upewnij się, że narożniki są kwadratowe. Następnie wyciąć mały prostokąt ze sklejki 1″ x 4″.

Możesz uzyskać plan wykonania własnych schodów z przesuwną półką szufladową ze strony internetowej Mollema. Plan ten zawiera instrukcje krok po kroku i szkicowane rysunki. Wymiary każdego otworu czołowego na schodach będą zawarte w planie. Gdy ty kończysz krok, ty możesz kleić lub gwoździować oblicze szuflady na schodach. Jeśli zdecydujesz się na tę trasę, będziesz chciał zmierzyć i zaznaczyć boki każdego schodów przed zainstalowaniem ramy.

Po wycięciu przedniego panelu szuflady, będziesz chciał go przykleić na stronie, która wystaje. Możesz użyć odrobiny gorącego kleju lub wosku świecy, aby zabezpieczyć przedni panel szuflady do schodów. Pozwoli to zachować elegancki wygląd przez najbliższe lata. Możesz również użyć kawałka wstępnie zagruntowanej płyty MDF do przedniego panelu, który ma ładne wykończenie. Następnie, wyciąć kawałek MDF, aby dopasować szerokość i długość kroku.

Półki obudowane

Jednym ze sposobów dodania przechowywania do schodów jest użycie półek obudowanych. Te są idealne dla pod schodami ponieważ mogą pomieścić nawet największe książki. Podwójne drzwiowe gabinety maksymalizują użycie przestrzeni i dodają rocznik styl. Drzwi powinny być wykonane z desek, aby przywołać wygląd sufitów pokrytych drewnem, a nawet mogą mieć szklane gałki, aby dodać styl vintage. Upewnij się, że dokładnie zmierzysz przestrzeń przed rozpoczęciem projektu.

Możesz stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania, budując ścianę u podstawy schodów. Wbudowana półka może przechowywać książki i zabawki. Może również służyć jako obszar do wyświetlania kolekcjonerskich przedmiotów. Innym świetnym zastosowaniem schodów jest dodatkowe miejsce do przechowywania dla Twojego zwierzaka. Jeśli Twój pies jest zbyt duży na schody, możesz zbudować dla niego przestronną budę. Pozwoli to zaoszczędzić cenne miejsce w domu i sprawi, że schody będą wyglądać bardziej elegancko.

Aby zbudować ramę szuflady na schody, zmierz rozmiar otworu na schody. Powinieneś zmierzyć szerokość otworu schodowego plus cztery cale. Gdy znasz już rozmiar otworu na schody, możesz przyciąć sklejkę. Następnie można dołączyć trzy deski, jeden na raz, za pomocą kleju do drewna. Upewnij się, że wyśrodkujesz każdą z nich idealnie i wytniesz resztę, aby pasowała do ramy. Gdy już to zrobisz, będziesz miał piękne schody!

Półki zakrzywione

Gdy budujesz schody, możesz rozważyć dodanie półek zakrzywionych. Stopnie schodów sprawiają, że dla doskonałych półek, ponieważ są grube i stabilne, i są zwykle wykonane z litego dębu lub innego gęstego drewna twardego. Możesz użyć tego materiału, aby zbudować zakrzywione półki w różnych stylach, od prostych do ozdobnych. Istnieje kilka sposobów na wykończenie drewna, aby uzyskać klasyczny wygląd. Ty możesz albo bejcować je lub stosować lakier do it.

Aby dodać więcej magazynu do twój klatki schodowej, ty możesz dodawać zakrzywione półki z corbels dołączać do ściany. Zewnętrzne kształty corbels pasują do kształtu schodów doskonale. Wtedy, używa one pokazywać twój ulubionych książki, rośliny, lub innych rzeczy. Oprócz tego, że służą jako użyteczne miejsce przechowywania, te półki schodowe mogą być również oświetlone. Tak więc, bez względu na to, jaki rodzaj schodów masz, na pewno znajdziesz rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojego gustu.

Niektóre schody mają eklektyczne projekty, które dobrze dostosowują się do przestrzeni i służą celowi schodów. Jednym z takich projektów są schody pływające, świetny towarzysz półek na książki i przyjemna wizualnie opcja. Te schody są wyjątkowe wśród prostych schodów w tym, że mają półki, które kontynuują się w górę, dostępne tylko od góry. Wybór odpowiedniego stylu będzie świetnym sposobem na zmaksymalizowanie przestrzeni twoich schodów i dodanie unikalnego dotyku.

Wyciągane półki

Schody półkowe z wyciąganymi półkami sprawiają, że dostęp do klatki schodowej jest łatwy. Są one świetne do przechowywania garnków i patelni w kuchni lub w szafie. Te wysuwane półki są zbudowane z Brzozy Bałtyckiej i posiadają melaminowe dno. Możesz również zamówić zestaw, który zawiera wsporniki montażowe do półek. Te wsporniki montują do podłogi szafki kuchennej lub pełnej głębokości półki.

Przy określaniu rozmiaru twojej wysuwanej półki, najpierw zmierz szerokość otworu. Jeśli otwór ma 25 cali szerokości, wybierz półkę, która mierzy 24″ szerokości. Aby uniknąć półek od wystających z otworu, pozwól na dodatkowy cal dla prowadnic. Rozważ również głębokość otworu, aby określić, jak grube muszą być przekładki. Jeśli otwór jest węższy niż 24 cale, użyj półki dla swoich półek.

Po wybraniu rozmiaru i stylu wysuwanej półki, należy zainstalować szynę ślizgową. Kolejnym krokiem jest przymocowanie półki do wsporników. Pierwszy krok polega na zainstalowaniu wysuwanej półki na przedniej stronie szafki, a drugi na zainstalowaniu drugiej szyny przesuwnej. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Montaż półek wysuwanych jest prosty, ale wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Upewnij się, że wsporniki są ustawione pod kątem 45 stopni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top