Budowa wiaty samochodowej – jak zbudować samodzielnie?

W tym artykule omówimy różne aspekty budowy carportu. Od estetyki i wymagań dotyczących wielkości do wymaganych narzędzi, omówimy również koszty oraz wady i zalety samodzielnego tworzenia wiaty. Następnie porównamy je z zaletami i wadami zatrudnienia profesjonalisty. W końcu kto nie chciałby mieć carportu, który pasuje do jego budżetu?

Wymagania rozmiarowe i estetyczne carportu

Jeśli chodzi o estetykę twojego carportu, rozmiar jest ważny. Cedr jest najczęściej stosowanym materiałem. Nie jest to jednak materiał tani. 20′ x 20′ carport drewna może ustawić cię z powrotem aż 7000 dolarów. Podczas gdy cedr może wytrzymać każdą pogodę, jest również dość lekki i podatny na wgniecenia i zarysowania. Więc jeśli nie przeszkadza cena, rozważyć inny materiał.

Wymiar carport i wymagania estetyczne zależą przede wszystkim od liczby i objętości pojazdów, które chcesz schronić. Dla jednego pojazdu wystarczy wiata o podstawie 5185 x 3300 mm, ale jeśli chciałbyś zaparkować dwa pojazdy, warto zdecydować się na większą konstrukcję. Jeśli chciałbyś mieć większą konstrukcję, możesz zamówić ją na zamówienie.

Potrzebne narzędzia

Istnieje kilka różnych narzędzi, które będą potrzebne do budowy carportu. Podstawowy zestaw narzędzi obejmuje młotek, taśmę mierniczą, kwadrat stolarski i sznurek. Inne podstawowe narzędzia to zacisk G, poziomica i klucz nastawny. Jeśli chcesz, aby Twój carport jeszcze bardziej imponujący, można kupić narzędzia elektryczne, takie jak pistolet do gwoździ i wiertarka młotkowa.

Upewnij się, że twoje słupki carport są w prostej i poziomej, używając poziomicy i robiąc znak na jednym z pionowych słupków. Następnie użyj piły elektrycznej, aby wyciąć słupki do wysokości, którą chcesz, aby były. Następnie, upewnij się, aby wyrównać słupki do spełnienia wysokości dachu. Wreszcie, upewnij się, że carport ma spadzisty dach, tak że woda deszczowa będzie utrzymywana z dala od fundamentów domu.

Potężna wiertarka akumulatorowa jest niezbędna podczas budowania carportu, a powinieneś wybrać taką, która ma dwie baterie dla dodatkowej wygody. Inne narzędzia, które mogą być potrzebne to pistolet do śrub i śruby tek, które są powszechnie spotykane w zestawach carport. Pistolet silikonowy może być również przydatny, jeśli trzeba uszczelnić rynny i zainstalować gonty dachowe. Dobrym pomysłem jest również zakup gumowego uszczelniacza do gontów dachowych i innych powierzchni, które będą mokre.

Koszt

Istnieje wiele różnych typów carports, a koszt budowy jednego różni się znacznie. Niektóre są dołączone do domu, podczas gdy inne są wolnostojące struktury, które są zaprojektowane, aby być ruchome. Przenośne carports są dobrym wyborem, ponieważ mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce i są zazwyczaj prefabrykowane i funkcji pokrycia tkaniny. Alternatywnie, można kupić prefabrykowany zestaw carport i zmontować go samodzielnie.

Pierwszym krokiem w konstrukcji carport jest wyrównanie ziemi. Należy użyć poziomicy, aby zaznaczyć linię poziomowania na pionowym słupie. Następnie zaznaczysz linię poziomującą na wszystkich czterech słupkach i przytniesz je do pożądanej wysokości. Możesz również zatrudnić generalnego wykonawcę, jeśli chcesz, aby profesjonalista ukończył projekt. Ale jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze i chcesz zrobić to sam, możesz wyszukać niedrogiego generalnego wykonawcę za pośrednictwem House Tipster.

Tworzenie wiaty samochodowej samodzielnie vs budowanie wiaty samochodowej

Przed zbudowaniem własnej wiaty samochodowej ważne jest, aby rozważyć lokalne kody budowlane. Chociaż możesz kupić prefabrykowane zestawy carportów w różnych rozmiarach, możesz rozważyć montaż carportu DIY, aby zmniejszyć ogólne koszty. Na przykład, można kupić prefabrykowane zestawy carport za tak mało jak 300 dolarów i złożyć je na własną rękę, oszczędzając sobie znaczną ilość pieniędzy. W przeciwieństwie do prefabrykowanych zestawów carport, jednak zwykle wymagają one drogich kosztów wysyłki, więc może warto rozważyć koszt budowy carportu samodzielnie zamiast.

Stały carport post powinien mieć trzy stopy głębokości, lub wyższy. Upewnij się, że sprawdzisz podziemne linie użytkowe przed kopaniem. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest uszkodzenie wodociągu lub przewodu elektrycznego. Aby tego uniknąć, skontaktuj się z firmą użyteczności publicznej i mieć przedstawiciel oznaczyć zakopane linie. Ponadto, niektórzy właściciele nieruchomości mają służebności, które uniemożliwiają im budowanie nowych struktur. W każdym przypadku, mocny carport będzie poprawić wartość nieruchomości i podatków od nieruchomości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top