Jak sprawić, by odnowione stare meble wyglądały jak nowe

Istnieje wiele sposobów na odnowienie starych mebli. Możesz je odnowić lub wymienić tapicerkę. Albo możesz sprawić, że będzie wyglądał jak nowy, używając wosku pszczelego lub farby kredowej. Bez względu na to, co zdecydujesz, będziesz zachwycony wynikami. Oto niektóre z najlepszych sposobów na ożywienie starych mebli. Wszystko czego potrzebujesz to trochę czasu, cierpliwości i trochę smaru do łokci! Poniżej wymieniono kilka pomysłów, abyś mógł zacząć.

Refinishing

Refinishing starych mebli jest popularnym projektem DIY. Polega on na malowaniu drewnianych mebli, które straciły swoje ochronne wykończenie. Po oczyszczeniu i naprawieniu uszkodzonych miejsc, odnawianie starego kawałka polega na nałożeniu nowej warstwy farby lub bejcy. Gdy to wyschnie, zwykle nakładana jest ostateczna warstwa ochronna. Po zakończeniu procesu renowacji meble będą wyglądać jak zupełnie nowe. Jeśli chciałbyś zastosować inny kolor, możesz kupić farbę w sklepie Home Depot.

Choć odnawianie starego kawałka drewnianego mebla może być czasochłonne, może być bardzo satysfakcjonujące. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale stworzysz mebel swoich marzeń. Plus, będzie to również trwałe i przyjazne dla środowiska. Ponadto, refinished meble będzie wyglądać świetnie w swoim domu i dopasować swój osobisty styl. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby ułatwić proces odnawiania. Po wykonaniu tych kroków, jesteś gotowy do zakupów!

Reupholstering

Reupholstering starych mebli może być doskonałym sposobem na nadanie swojemu pokojowi świeżego wyglądu i poczucia. Ta metoda wymaga podstawowych narzędzi, takich jak nowa tkanina, ciężkie nożyczki, kreda i pistolet do zszywania. Możesz kupić kompletny zestaw narzędzi do reupholsteringu w lokalnym sklepie z narzędziami. Materiały potrzebne do reupholsteringu twoich starych kawałków różnią się ceną. Ogólnie rzecz biorąc, meble wykonane z drewna średniej jakości będą w stanie obsłużyć proces reupholstering.

Zależnie od rodzaju materiałów użytych w procesie reupholstering, może to zmniejszyć lub zwiększyć wartość twoich starych mebli. Niezależnie od tego, czy jest to pamiątka rodzinna, czy kawałek o wartości sentymentalnej, proces reupholstering może zwiększyć lub zmniejszyć ogólną wartość twoich starych mebli. Ponadto, możesz rozważyć drobne naprawy i wymianę brakujących lub uszkodzonych części, aby przywrócić stare kawałki do życia.

Farba kredowa

Oto kilka wskazówek dotyczących przywracania starych mebli za pomocą farby kredowej. Zanim zaczniesz malować, upewnij się, że oczyściłeś powierzchnię. Użyj roztworu Goo Gone lub ciepłej wody i mydła, aby usunąć wszelkie pozostałości. Pozwól, aby kawałek całkowicie wyschnął. Jeśli są jakieś szorstkie plamy, lekko oszlifuj powierzchnię papierem ściernym o granulacji 220. Nie zapomnij zastosować ochronnego wosku, który kosztuje od 15 do 25 dolarów za małą puszkę.

Przy malowaniu powierzchni drewnianych, będziesz chciał się upewnić, że drewno jest nienaruszone. Możesz użyć szpachli, aby wypełnić knicks i zarysowania. Możesz również użyć wiertarki lub śrubokręta krzyżakowego, aby usunąć kawałki. Pamiętaj, aby usunąć wszelkie szuflady i półki osobno przed malowaniem ich. Farba kredowa jest szczególnie przydatna dla mebli, które mają jasne wykończenie.

Beeswax polish

Jednym z najprostszych sposobów na ożywienie wyglądu starszych mebli jest użycie pasty z wosku pszczelego. Beeswax polish można zrobić z różnych receptur. Trzeba go wymieszać z olejem. Jeśli planujesz użyć pasty z wosku pszczelego na projekcie, który będzie miał kontakt z żywnością, będziesz musiał użyć oleju mineralnego. Następnie wystarczy przetrzeć meble miękką szmatką bez kłaczków.

Polski wosk pszczeli może być zabarwiony, aby uzyskać określone efekty wykończeniowe. Biały wosk pszczeli jest wykonany przez rafinację żółtego wosku pszczelego. Biały wosk pszczeli jest mniej prawdopodobne, aby przyciemnić drewno. Chociaż nadal doda trochę blasku i skróci czas czyszczenia, użycie białego wosku pszczelego pomoże spowolnić proces ciemnienia.

Przygotowanie

Jeśli rozważałeś remont domu, ale nie masz budżetu na nową kuchnię, możesz rozważyć przechowywanie niektórych swoich starych mebli. Pomocne może być przechowywanie starych mebli w jednostce magazynowej, a nawet na strychu. W tym czasie możesz nawet potrzebować pozbyć się niektórych przedmiotów. W takim przypadku może być czas, aby umieścić je w magazynie i rozważyć je tylko wtedy, gdy masz dużo czasu do zainwestowania.

Oszacowanie czasu

Możliwe jest oszacowanie czasu na renowację starych mebli poprzez rozebranie ich i omówienie szczegółów poprzedniego właściciela. Pozwala to zrozumieć proces decyzyjny stojący za danym dziełem. Bierzemy pod uwagę oryginalne użycie i ślady czasu, aby zapewnić jego integralność i dać mu nowe życie. Nie chcemy jednak odrywać się od oryginalnego charakteru przedmiotu. Zachowamy jego charakter, ale także dodamy do niego nasz własny styl.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top