Sauna ogrodowa – koszty budowy bez tajemnic

Wybór materiału na podłogę do sauny ogrodowej jest decyzją krytyczną, a dostępnych jest kilka opcji. Zazwyczaj stosuje się drewno, ale istnieją znaczne różnice w cenie w zależności od gatunku. Najbardziej przystępnym wyborem jest sosna, a następnie cedr. Następne w kolejce są świerk i cykuta, które kosztują około 6 dolarów za stopę kwadratową. Cedr i sekwoja są droższe, a świerk biały jest najdroższy.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z rassbud.pl

Drewno jest częstym wyborem dla sauny ogrodowej

Drewno jest powszechnie stosowanym materiałem budowlanym do budowy sauny ogrodowej. Właściwości akustyczne drewna są dobrze znane. Aspen jest doskonałym wyborem do budowy sauny, ponieważ jest to szybko rosnące, proste drzewo. Naturalny jasny odcień i żywe usłojenie drewna sprawiają, że jest ono idealnym wyborem na ławki i powierzchnie do leżenia. Ma również specjalne zastosowania w pomieszczeniu sauny.

Jego ciepły zapach jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszty budowy sauny. Cedr jest drogi, dlatego wiele osób wybiera świerk. Bardziej miękkie drewno jest na ogół tańsze i dostępne. Nie będzie się też wypaczać ani ulegać zniszczeniu pod wpływem wysokiej wilgotności panującej wewnątrz sauny. Koszt drewna do sauny to około 30 do 35 dolarów za stopę kwadratową. Jeśli chcesz zrobić własną saunę, rozważ upewnij się, że wybierzesz drewno, które jest naturalnie odporne na plamy, pleśń i pleśń.

Winyl jest przyjazną dla budżetu opcją podłogową

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na płytki lub kamień, winyl jest świetną opcją budżetową dla podłogi w saunie. Jedna rolka może pokryć standardową saunę o powierzchni dwóch metrów kwadratowych. Ale jest kilka ważnych rzeczy, które należy pamiętać przed podjęciem decyzji o winylu dla swojej sauny ogrodowej. Po pierwsze, nie jest on wodoodporny. Jeśli planujesz używać sauny do celów rekreacyjnych, powinieneś rozważyć zainstalowanie systemu grzewczego. Możesz również zdecydować się na barierę paroszczelną.

Możesz wybrać pomiędzy kamiennym dywanem z kamyczkami lub bardziej sanitarną opcją. Kamienne dywany mają kamienistą powierzchnię, która będzie wchłaniać wilgoć i kurz, które mogą gromadzić się w saunie. Ponadto są łatwe do czyszczenia, ponieważ można je odkurzyć. To sprawia, że są idealnym wyborem dla tych, którzy chcą sauny ogrodowej bez wysokiej ceny tag.

Systemy wentylacji są koniecznością dla każdej sauny

Jest kilka powodów, dla których właściwa wentylacja jest ważna dla sauny ogrodowej. Podczas gdy większość saun jest prawie szczelna, dobrze zbudowana sauna powinna mieć wentylację, aby wypuścić zużyte powietrze. Aby utrzymać komfortową temperaturę w saunie, na przeciwległych ścianach powinny znajdować się otwory wlotowe i wylotowe. Właściwa wentylacja sprzyja również suszeniu drewna pomiędzy kolejnymi użyciami. Oto kilka wskazówek dotyczących instalacji prawidłowego systemu wentylacji dla Twojej sauny ogrodowej.

Dobry system wentylacji powinien mieć dwa źródła świeżego powietrza. Jedno powinno być w stanie zasysać powietrze z zewnątrz, podczas gdy drugie powinno znajdować się w pobliżu pieca w pomieszczeniu sauny. Wentylacja mechaniczna wykorzystuje skomplikowane przewody, wentylatory i wymienniki ciepła do cyrkulacji powietrza. Wyciąg następnie recyrkuluje powietrze. Idealnie, system powinien również zawierać osuszacz.

Wybór materiału na podłogę

Jest wiele materiałów do wyboru przy budowie sauny. Chociaż płytki winylowe są początkowo tańsze, nie są tak trwałe jak płytki ceramiczne. Inną opcją jest użycie sklejki, ale będziesz musiał zabezpieczyć ją wieloma warstwami środka do konserwacji drewna. Jeśli nie jesteś pewien konserwacji związanej z drewnianą podłogą, rozważ rozwiązanie w postaci podłogi z mikrocementu. Jest ona wodoodporna i oferuje niezwykłą odporność na wilgoć otoczenia.

Wybierając materiał podłogowy do sauny ogrodowej, rozważ korzyści płynące z każdego z nich. Wśród zalet kamiennej podłogi są jej komfort i łatwość utrzymania. Kamienne dywany są bardzo przyjemne w chodzeniu i głęboko pochłaniają kurz. Jeśli martwisz się, że Twoje stopy będą marznąć w saunie, wypróbuj płytki Life Floor. Mają one grubość 3/8 cala i pokrywają jedną stopę kwadratową. Można je łatwo przyciąć i dopasować od ściany do ściany.

Obsługa instalacji

Przed przystąpieniem do faktycznej instalacji sauny ogrodowej, należy przygotować przestrzeń. Jeśli jest to istniejące pomieszczenie mieszkalne, należy rozebrać ściany do gołych kolców i zbudować nowe. Upewnij się, że otwór na drzwi do sauny ma wymiary 24 na 82 cale. Aby zapobiec uszkodzeniu wody, przygotuj podłogę pod saunę. Jeśli używasz sklejki, przykryj ją płytą lub płytkami podłogowymi, aby utrzymać wilgoć. Upewnij się również, że zainstalujesz rurę gazową.

Jeśli planujesz zbudować saunę na zamówienie, możesz nawet uwzględnić panel sterowania, aby regulować temperaturę i wilgotność. Inne opcje obejmują dodatkowe oświetlenie i muzykę. Należy pamiętać, że koszt instalacji jest tylko dla samej sauny; nie obejmuje podatku lub opłat za zezwolenia. W zależności od wielkości i lokalizacji, może być również potrzebne pozwolenie na zainstalowanie sauny. Jest to coś, co należy rozważyć przy określaniu całkowitego kosztu instalacji sauny ogrodowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top