Jaki jest koszt instalacji ekologicznego STP w domu?

Jaki jest koszt instalacji ekologicznej oczyszczalni ścieków (STP) w domu? W tym artykule omówione zostaną rozmiary i materiały, z których wykonane jest szambo, koszty pracy oraz całkowity koszt systemu szamba. Artykuł ten nie będzie próbował udzielać porad dotyczących procesu instalacji, ale wyjaśni proces i koszty z nim związane. Istnieją pewne dodatkowe koszty, które mogą nie być zawarte w kosztach instalacji systemu septycznego, jednak.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z ds.nieruchomosci.pl

Koszt zbiornika septycznego

Zbiornik septyczny jest istotną częścią systemu kanalizacyjnego. Chociaż może być niedrogi w zakupie, instalacja szamba nie jest pozbawiona ryzyka. Proces ten wymaga nie tylko rozległych wykopów, ale także wylania nowego betonu. W zależności od miejsca zamieszkania, może być konieczne uzyskanie pozwolenia na instalację, co może dodać do 300-500 dolarów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na instalacji, w tym wynajęcie profesjonalisty.

Tradycyjne systemy septyczne nie wymagają żadnych prac elektrycznych, ale systemy, które używają pomp lub aparatów mechanicznych mogą wymagać prac elektrycznych. Ceny są ustalane przez lokalnych elektryków i zależą od długości podziemnej linii elektrycznej. Instalacja nowych pól odpływowych może kosztować nawet 15 000 dolarów. Niektóre systemy są wolne od wymagań elektrycznych, więc należy sprawdzić w lokalnym wydziale budownictwa przed podjęciem decyzji o systemie. Gdy masz plan w miejscu, można rozpocząć instalację.

Następnym krokiem w procesie instalacji jest zamówienie testu perkolacji. Test perkolacji sprawdza, czy gleba w okolicy ma odpowiednią zawartość przepuszczalną dla szamba. Jeśli planujesz zainstalować szambo na swojej posesji, powinieneś zamówić test perkolacyjny przed zakupem jakiejkolwiek ziemi. Ten test zapewni również, że gleba jest wolna od zanieczyszczeń, i że gleba jest przepuszczalna.

Koszty pracy różnią się znacznie w zależności od wielkości nowego systemu szamba, i czy instalujesz szambo betonowe lub plastikowe. Koszt pracy wynosi od 50% do 70% całkowitego systemu. Ponieważ instalacja jest intensywnym projektem, prawdopodobnie skończysz wydając więcej niż tylko zbiornik. To zawsze dobry pomysł, aby uzyskać co najmniej trzy szacunki przed osiedleniem się na cenę.

Proces może trwać kilka dni, tygodni lub miesięcy, w zależności od rodzaju gleby i warunków pogodowych. W obszarach, gdzie ciężkie deszcze są powszechne, instalacja może trwać do tygodnia. W Cape Cod lub Florydzie, jednak proces instalacji może być zakończony w mniej niż jeden dzień. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, możesz rozważyć uzyskanie gwarancji domu, aby zrównoważyć koszt instalacji.

Rozmiar zbiornika septycznego

Aby określić rozmiar zbiornika septycznego, musisz dowiedzieć się, ile wody twoje gospodarstwo domowe używa regularnie. Opiera się to na ilości wody, którą zużywasz każdego dnia oraz na zapotrzebowaniu na wodę ze strony urządzeń domowych. Należy również upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na odpady stałe, aby zanurzyć się i utrzymać tłuszcz, resztki mydła i inne odpady stałe z zatkania pola odwadniającego. Jeśli nie obliczysz tego prawidłowo, możesz napotkać szereg problemów.

Najbardziej dokładnym sposobem obliczenia rozmiaru szamba dla Twojego domu jest określenie, ile wody zużywasz każdego dnia. Wytyczne w Standards Australia mówią, że gospodarstwo domowe z czterema do sześciu sypialni potrzebuje zbiornika o pojemności co najmniej 4,500 galonów. Można to obliczyć za pomocą równania, które jest łatwe w użyciu i pomoże Ci określić, czy Twój system septyczny może obsłużyć zużycie wody w Twoim domu.

Zbiornik septyczny ma dwie komory. Zbiornik dwukomorowy jest bardziej efektywny niż jednokomorowy. Dwukomorowe zbiorniki są wymagane w Pensylwanii i na Alasce. DEC zaleca stosowanie szamb dwuprzedziałowych. W celu prawidłowej instalacji, wylot szamba powinien znajdować się wyżej niż wlot. Pion studzienki powinien być wykonany ze stali lub betonu.

Przeciętne szambo mieszkalne ma 4,5 stopy szerokości przez osiem stóp długości i sześć cali wysokości. Niektóre zbiorniki są większe lub mniejsze niż to, w zależności od wielkości i liczby sypialni. Jeśli twój zbiornik septyczny jest mniejszy niż to, powinieneś dostać większy. W przypadku, gdy masz więcej niż trzy sypialnie, musisz mieć większy zbiornik. Jeśli zbiornik nie ma wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe odpady, rozważ zatrudnienie profesjonalisty, aby wykonać pracę dla Ciebie.

Przed wyborem szamba, upewnij się, że wiesz, jak ścieki przepływają przez system. Odpady stałe unoszą się na dno zbiornika. Olej i tłuszcz pływają do góry. Pozostała ciecz trafia do pola odciekowego lub drenażu. Szambo należy opróżniać co najmniej raz na kilka lat. Niezależnie od tego, jak często opróżniasz swój zbiornik, upewnij się, że rozumiesz, jak działa i ile będzie kosztować.

Koszty pracy

Koszty pracy związane z instalacją ekologicznego szamba w domu mogą wynosić od kilkuset dolarów do kilku tysięcy dolarów. Koszty te zależą od rodzaju systemu, który wybierzesz, jego wielkości oraz czasu pracy wykonawcy. Zbiornik betonowy, na przykład, może kosztować od siedmiuset do dwóch tysięcy dolarów, zanim wykonawca rozpocznie proces instalacji. Zbiorniki z włókna szklanego mogą kosztować około tysiąca dolarów, zanim wykonawca zacznie.

Choć niektórzy właściciele domów decydują się na zainstalowanie własnego szamba, aby zaoszczędzić pieniądze, należy rozważyć wynajęcie licencjonowanej firmy instalującej szambo. Najbezpieczniej jest zostawić faktyczną instalację profesjonalistom, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem domu po raz pierwszy. Profesjonalni wykonawcy mają doświadczenie i szkolenie potrzebne do zainstalowania ekologicznego szamba bezpiecznie i skutecznie. Jednak koszty pracy przy instalacji szamba ekologicznego w domu mogą nie być uwzględnione w całkowitych kosztach budowy.

Koszty instalacji mogą również obejmować pracę związaną z przygotowaniem terenu. Szamba betonowe, na przykład, wymagają rozległych prac i specjalistycznego sprzętu. Ponieważ są one ciężkie, są również najdroższą opcją. Szamba z włókna szklanego, z drugiej strony, są lekkie i łatwiejsze do zainstalowania. Nie będą też niszczeć pod ziemią ani obrastać glonami. Dlatego koszty pracy przy instalacji szamba ekologicznego w domu mogą być niższe niż koszty pracy przy instalacji szamba betonowego.

W czasie, gdy instalacja konwencjonalnego systemu szamba wymaga niewiele lub nie wymaga pracy elektrycznej, systemy z pompami i innymi aparatami mechanicznymi wymagają więcej pracy. Praca elektryczna, taka jak przewijanie domu, może kosztować od jednego do czterech tysięcy dolarów. Nowe pola odpływowe mogą kosztować nawet 15 000 dolarów lub więcej. Profesjonalny może oszacować koszty pracy dla 500 galonów szamba w domu, więc upewnij się, że czynnik, że do budżetu projektu.

Ponieważ koszty pracy są największą częścią całkowitego kosztu instalacji ekologicznego systemu septycznego, należy rozejrzeć się za najlepszym wykonawcą i najniższe ceny. Kiedy zatrudniasz wykonawcę, pamiętaj, że mają więcej niż jedną pracę do zrobienia. Kiedy zatrudniasz wykonawcę szamba, pamiętaj, aby poprosić o co najmniej trzy szacunki, abyś mógł zobaczyć, ile będzie kosztować Cię praca w Twojej okolicy. Poza tym, wynajęcie kogoś do wykonania całej instalacji dla Ciebie nie będzie łatwe, jeśli jesteś zajęty.

Całkowity koszt systemu septycznego

Przy porównywaniu kosztów instalacji systemu septycznego, weź pod uwagę wielkość swojej nieruchomości. Na przykład, dom o powierzchni 1500 stóp kwadratowych może korzystać z systemu 750 galonów, podczas gdy dom o powierzchni od trzystu do czterystu stóp kwadratowych powinien zdecydować się na zbiornik o pojemności 1250 galonów. Należy jednak pamiętać, że zbiornik septyczny tej wielkości będzie kosztować około 1200 do 1600 dolarów.

Praca potrzebna do zainstalowania zbiornika septycznego będzie największą częścią budżetu. Proces ten trwa zazwyczaj kilka dni, a koszty pracy będą się wahać od 2.400 do 4.500 dolarów, w zależności od rodzaju systemu i jego złożoności. Niektórzy wykonawcy zalecają badanie gleby, aby zapewnić odpowiedni system septyczny dla Twojej nieruchomości. Dla bardziej precyzyjnego oszacowania, rozważ kontakt z renomowanym wykonawcą.

Koszt ekologicznego szamba w domu waha się w zależności od rodzaju systemu, który wybierzesz. System zasilany grawitacyjnie potrzebuje pola odpływowego wystarczająco dużego, aby ścieki mogły odpłynąć. Inną opcją jest system ciśnieniowo-rozdzielczy, który wykorzystuje dwa zbiorniki. Oprócz kosztów pracy, wydłuża się żywotność systemu. System ciśnieniowo-dystrybucyjny kosztuje około 2800 do 5000 dolarów. Ale te systemy mogą być mniej kosztowne, w zależności od warunków glebowych Twojej nieruchomości.

Jeśli chodzi o wybór systemu septycznego, ważne jest, aby zatrudnić profesjonalnego hydraulika lub innego specjalistę od systemu septycznego. Nie chcesz ryzykować swojego domu, instalując szambo samodzielnie. To może być trudne do zainstalowania zbiornika siebie, a także może mieć wpływ na ubezpieczenie. Niektóre państwa wymagają nawet profesjonalnej instalacji i naprawy systemów septycznych. Koszt instalacji szamba może dodać do tygodnia do wartości domu.

Istnieją różne rodzaje zbiorników dostępnych dla właścicieli domów, z których każdy ma swoje własne zalety i wady. Ogólnie rzecz biorąc, beton i zbiorniki z włókna szklanego są najtańsze i najbardziej powszechne materiały szamba, choć te materiały nie są najbardziej trwałe. Jednak betonowe i stalowe szamba mają tendencję do bycia solidnymi i trwałymi, trwającymi do 30 lat. Jednak szamba betonowe są ciężkie i wymagają specjalistycznej instalacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top