Jak zrobić ogrodzenie z kamienia łupanego

Budowa ogrodzenia z kamienia łupanego to stosunkowo prosty proces. Ogrodzenie z kamienia może być zbudowane przy użyciu młotka i piły, a nawet może być wykonane przy użyciu ręcznej szlifierki wyposażonej w tarczę diamentową. Należy upewnić się, że fundament jest dobry i wykopać rów o szerokości około 12 cali dla stopki. Następnie należy zbudować fundament w wykopie. Po tym, można rozpocząć budowę swojego ogrodzenia!

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z remonty.net.pl

Suchy kamień to starożytna metoda budowania samodzielnych lub oporowych ścian z kamieni o różnej wielkości

Suchy kamień to technika budowania samodzielnych lub oporowych ścian z kamieni o różnej wielkości bez użycia zaprawy lub betonu. Jest bardzo elastyczna i jest w stanie dostosować się do zmian sezonowych. Jego głównym celem jest zapobieganie ruchom gleby i ściany. Fundamenty suchych kamiennych ścian mogą być jednym z trzech typów: solidne, płaskie i poduszkowe. Oto kilka wskazówek dotyczących budowania suchej kamiennej ściany:

Suche kamienne ściany są tradycyjnie budowane z dużych i małych kamieni o różnych rozmiarach. Kamienie są układane jeden nad drugim w warstwach. Duże kamienie biegną wzdłuż ściany, podczas gdy małe kamienie są pakowane pomiędzy nimi. Każda warstwa nie może mieć więcej niż jedną stopę wolnego miejsca, ale kamienie nie powinny być zbyt blisko siebie. Powstała ściana powinna mieć niewiele szczelin i wyglądać jak kawałki układanki. Suche kamienne ściany mogą zająć miesiące, aby zbudować, ale praca opłaca się, gdy ściana jest kompletna.

Jest łatwy do zbudowania

Kamienne ogrodzenie to piękny sposób na zaznaczenie granic nieruchomości. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń, kamienny płot nie musi być bardzo rozbudowany. Każdy może zbudować kamienne ogrodzenie, bez względu na to, jaki jest jego poziom umiejętności. Zakup odpowiednio dużej ilości kamienia jest niezbędny. Wybierz kamienie zgodne z wielkością muru, np. duże kamienie dla dużego muru i małe dla mniejszych murów. Powinieneś również mieć kilka mniejszych kamieni, aby wypełnić luki. Po zebraniu wszystkich materiałów, nadszedł czas, aby określić wysokość ogrodzenia.

Budowanie kamiennego muru zapewnia elastyczność. Bydło i pasterze mogą dostać się na pola bez konieczności wspinania się po murze, a ogrodzenie można łatwo zdemontować i odbudować w razie potrzeby. Kamienne mury mają również praktyczne zastosowanie, chociaż są niepraktyczne dla większości zastosowań. Są one jednak świetną opcją dla obszarów, w których zwierzęta poruszają się w i z posesji. I chociaż ogrodzenie z kamiennego muru jest atrakcyjne, większość gospodarstw rolnych wymaga bram, aby trzymać się z dala od zwierząt gospodarskich, a większość z nas nie chce, aby nasze zwierzęta błąkały się na otwartej przestrzeni!

Trwa dłużej niż zaprawione prace kamieniarskie

Płot z kamienia łupanego będzie trwał dłużej niż ten sam mur wykonany z zaprawionego kamienia. Przede wszystkim wygląda lepiej. Jego wytrzymałość będzie bardziej widoczna, a Ty będziesz miał mniej do czynienia z naprawami. Kamienie, których używasz powinny być starannie dobrane, powinny pasować do siebie długością i kształtem. Jeśli masz problem z wyborem kamieni, zawsze możesz je pociąć i ponownie wykorzystać serduszka.

Aby zbudować ogrodzenie z kamienia łupanego, musisz zacząć od oceny stanu muru. Powinien on być równy. Powinien mieć kursy, które są równoległe do siebie. Kamienie, które nie są równe, będą się ślizgać w licu i rdzeniu, co spowoduje wewnętrzne naprężenia. Idealnie byłoby, gdyby kamień był nachylony w kierunku sąsiedniego kamienia, a nie idealnie kwadratowy. Jest to powód, dla którego ogrodzenia z kamienia łupanego trwają dłużej niż zaprawione kamieniarstwo.

Typy kamienia do wykorzystania

Podejmując decyzję o wyborze rodzaju kamienia do wykorzystania na swoje ogrodzenie, ważne jest, aby rozważyć koszt materiałów i pracy w celu ukończenia projektu. Chociaż kamień jest stosunkowo niedrogi, budowa ogrodzenia z kamienia wymaga zaprawy i pracy. Należy również wziąć pod uwagę marże i koszt betonu. W galerii zdjęć poniżej znajdują się przykłady kamiennych ogrodzeń wykonanych z różnych rodzajów kamienia. Dodatkowo można zbudować częściowe ogrodzenia z kamienia, co może obniżyć ogólny koszt.

Istnieją dwa rodzaje kamienia na ogrodzenie: naturalny i stworzony przez człowieka. Kamień naturalny jest wydobywany z ziemi. Z drugiej strony, kamień manmade to kamień produkowany, który jest wytwarzany z wapienia lub innego materiału. Niezależnie od tego, jak jest wykonany, naturalna grubość kamienia sprawia, że jest praktyczny dla rustykalnych kamiennych schodów i schodów. Podczas gdy kamień naturalny jest najlepszy do ogrodzenia, kamień łupany jest również przydatny do innych zastosowań.

Koszt

Koszt instalacji ogrodzenia z kamienia łupanego różni się w zależności od konkretnych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, 50 procent całkowitego kosztu ogrodzenia to robocizna. Składnik pracy instalacji ogrodzenia zależy od wielkości i lokalizacji obszaru, który chcesz ogrodzić. Cena ta może wzrosnąć w zależności od kilku czynników, w tym ilości gleby i wielkości słupków i otworów potrzebnych do zainstalowania ogrodzenia. Wykonawcy również mogą pobierać opłaty więcej za transport wody do nieruchomości, instalując większe posty, lub dodając żwir do otworów post.

Średni koszt 50-stopowego kamiennego ogrodzenia waha się od 3 800 do 8 800 USD. Kamienne ogrodzenia wymagają dużej siły roboczej i materiałów, więc są drogie w instalacji. Budżet odpowiednio. Kamień budowa ogrodzenia wymaga dokładnego stóp. Ta stopa musi być wykopane dwie stopy poniżej linii mrozu i co najmniej dwie stopy szersze niż ściana. Gdy te kroki są kompletne, ogrodzenie może być zainstalowane. Zajmie to około dwóch godzin dla wykonawcy, aby zainstalować 50-stopowe kamienne ogrodzenie.

Gdzie znaleźć

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć kamień łupany na ogrodzenia, nie jesteś sam. Kansas jest znane jako „Post Rock Capital of the World”, a także Stone Post Country. Ze względu na swój rustykalny charakter, wapień na słupki ogrodzeniowe jest nadal używany w architekturze krajobrazu w dzisiejszych czasach. Jednak nie wszystkie materiały kamienne i ceglane są dostępne we wszystkich obszarach. Być może będziesz musiał jechać do różnych miejsc, aby znaleźć odpowiedni rodzaj. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak znaleźć idealny kamień do swojego ogrodzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top